Rambo serisinin efsane ismi Sylvester Stallone 11 lüks saatini satışa çıkardı… Tek saatin değeri dudak uçuklattı


Hollywood’un efsanevi isimlerinden Sylvester Stallone, Rolex, Patek Philippe ve Audemars Piguet gi­bi prestijli markalardan oluşan kişisel saat koleksiyonunu açık artırmaya çıkardı. Dün­yaca ünlü aktörün ikonik akse­suarları, saat tutkunları ve ko­leksiyonerler için büyük bir ilgi odağı oldu.

Sylvester Stallone, 11 adet saati New York’ta düzenlenen Sothe­by’s müzayedesinde 6,7 milyon ABD dolarına satılmasıyla mü­zayededen önce tahmin edilen rakamın üzerine çıktı.

Satışın öne çıkan parçası, Oscar ödül­lü oyuncunun Patek Philippe Grandmaster Chime saati oldu ve 5,4 milyon ABD dolarına (177 milyon TL) sa­tıldı. Ünlü ismin Özellikle Rolex ve Patek Philippe markalarına ait bazı saatleri unutulmaz filmlerinde ve kır­mızı halı etkinliklerinde taktığı biliniyor.

Bu da saatlerin maddi değerinin yanı sıra manevi de­ğerini de artırıyor. Açık artırma, büyük bir katılım ve rekabet ile gerçekleşti. Katılımcılar, Stal­lone’un kişisel tarzını yansıtan bu nadir parçaları koleksiyon­larına katmak için birbirleriyle yarıştı.

Stallone, açık artırma ile ilgili yaptı­ğı açıklamada “Bu saatler benim için çok özel anılar ba­rındırıyor. Onları yeni sahiple­riyle paylaşmak ve onların da bu saatlerden keyif almasını sağ­lamak beni mutlu ediyor” dedi.

Bu prestijli saat­lerin yeni sahipleri, artık yal­nızca zamanın değil, aynı za­manda sinema tarihinin de bir parçasına sahip olmanın gu­rurunu yaşıyor. Açık artırma­da dikkat çeken saatlerden biri olan Rolex Submariner, Stallo­ne’un “Rambo” serisi boyunca taktığı ikonik bir model.

Patek Philippe Nautilus: “Creed” fil­minde Stallone’un bileğinde görülen saat Audemars Piguet Royal Oak Offshore yeni sahi­binin oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir