Koltuğu bırakan fenomen oluyor: Akşener Kılıçdaroğlu’na özendi

İYİ Parti’de genel başkan Meral Akşener, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrasında görevini bırakacağını açıklamış, gerçekleştirilen seçimli kongrede yerine Müsavat Dervişoğlu partinin yeni genel başkanı seçilmişti. Akşener, siyaseti bırakıp bırakmayacağı tartışmaları sürerken sessizliğe bürünmüştü. Akşener sessizliğini sarıya boyatılmış yeni saçlarından oluşan imajı ile Külliye’ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesiyle bozmuş ve siyasetin bir noktasında kalacağının mesajını vermişti.

Bu gelişmelerin ardından ise Akşener’in son dönemde Twitter’daki hareketliliğinin artması dikkat çekti. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sonrası Meral Akşener’in sosyal medyada daha aktif olduğu ve paylaşımlarıyla gündeme dair mesajlarını paylaşmaya ağırlık verdiği dikkat çekti.

24 SAATTE 3 TWEET

Akşener’in son 24 saatte 3 adet paylaşımda bulunması da ayrıca dikkat çekti. Akşener paylaşımlarında Suriye’de gerçekleşen Türk Bayrağı’na karşı provokasyonları, Madımak Katliamı anmasını ve 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın kızı Nilüfer Gürsoy’un vefatını konu edindiği görüldü.

KILIÇDAROĞLU’NA ÖZENDİ

Akşener gibi eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da rakibi Özgür Özel’e kongrede kaybettikten sonra kısa bir süre sessizliğe bürünmüş daha sonra Ankara’da bir ofis tutarak burada siyasi misafirlerini kabul etmeye başladığı ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Kılıçdaroğlu da sessizliğini Twitter’dan bozmuş ve sık sık Twitter paylaşımlarında bulunarak gündeme dair ifadeler kullanmaya başlamıştı. Akşener’in bu davranışının Kılıçdaroğlu’na benzemesi, “Koltuğu bırakan fenomenliğe soyunuyor, Kılıçdaroğlu’na mı özendi Akşener” yorumuna neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir