İki Yeni Bakandan Sosyal Medya Paylaşımları Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre iki bakan görevden alındı. Sağlık nedenlerini gerekçe göstererek affını isteyen Mehmet Özhaseki’den boşalan koltuğa Murat Kurum getirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yerine ise Kemal Memişoğlu getirildi. İki isim sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart Yerel Seçimleri’nde aday İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Murat Kurum, yeni göreviyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kurum, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle yeniden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bizi bu şerefli göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Çabamız, gayretimiz, mücadelemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmaktır. Bayrağı devralacağımız Sayın Mehmet Özhaseki bakanımız gibi biz de başta asrın felaketinin yaşandığı tüm şehirlerimiz olmak üzere 81 ilimizin her köşesinde çalışmaya, koşmaya devam edeceğiz.

Rabbim üstlendiğimiz bu kutlu görevde bizi aziz milletimize mahcup etmesin” dedi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Sağlık Bakanlığı görevine atanan Memişoğlu, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Memişoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Türkiye Cumhuriyeti’nin 53. Sağlık Bakanı olarak atanmış bulunmaktayım. Vatanımız ve milletimiz için bu onurlu göreve beni layık gördüğü için Sayın Cumhurbaşkanı’mıza şükranlarımı arz ediyorum. Görevimin gerektirdiği ağır sorumluluğu hakkıyla ifa edebilmek için var gücümle çalışacağım. Allah utandırmasın. Saygı ve hürmetlerimle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir